RF BÖCEK ARAMA CİHAZLARI NASIL ÇALIŞIR ?

12
RF BÖCEK ARAMA CİHAZLARI NASIL ÇALIŞIR ?

Son Güncelleme 21 Aralık 2022

RADYO FREKANS DEDEKTÖRÜ HANGİ SİNYALLERİ TESPİT EDER?

Yıllar geçtikçe, oteller, ofisler ve kiralık birimler gibi halka açık yerlerde gizli kameralar ve kayıt cihazları bulunduğuna dair artan sayıda rapor gördük. En çok satan böcek arama cihazları karşı gözetleme ekipmanlarımızdır. Bu radyo frekansı dedektörleri, gizli kameralar ve diğer dinleme cihazları için bir odayı taramayı kolaylaştırır. Gizli kayıt cihazlarının nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, bu cihazlar tarafından kullanılan farklı frekans türlerinin ve bunları nasıl tespit edebileceğinizin üzerinden geçeceğiz.

GSM HANGİ FREKANS ?

GSM frekans bantları (cep telefonu sinyalleri), kablosuz mobil sinyallere izin veren bir spektrum boyunca çalışır. GSM frekansı için yer-uydu bağı 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz arasında çalışır. Aşağı bağlantı frekansı 925 MHz ila 960 MHz arasındadır.
Çok Kullanımlı RF Dedektörü , GSM sinyallerini algılayabilen 50 MHZ ila 6.0 GHz aralığındaki sinyalleri alabilir. Birçok rakip sinyalin olduğu bir bölgedeyseniz, profesyonel modelimiz belirli bir sinyali izlemenize yardımcı olabilir.

UHF HANGİ FREKANS ?

UHF, ultra yüksek frekansın kısaltmasıdır; elektromanyetik spektrumun bu kısmı, 300 MHz ila 3.000 MHz (3GHz) arasındaki bir frekansta çalışır. Bu nedenle, “UHF”, WIFI, Bluetooth ve hücresel sinyaller gibi günlük hayatta kullanılan çoğu standart frekansın yanı sıra modern navigasyon teknolojileri ve televizyon yayınları arasında yer alan geniş bir frekans bandı için geçerli olan geniş kapsamlı bir terimdir. RF Dedektörlerimizden herhangi biri bu spektrumu algılayabilir.

WİFİ HANGİ FREKANS ?

WIFI frekans bantları, kablosuz bağlantı için bir spektrum boyunca çalışır. WIFI frekansları, en yaygın frekans 2,4 GHz ve 5 GHz (5G) olmak üzere kanallara ayrılmıştır. Bugün piyasada bulunan birçok WIFI yönlendiricisi bu frekanslardan herhangi birini destekleyebilir. Profesyonel Dijital RF Dedektörü , özellikle 2,4 GHz ve 5 GHz sinyal bantlarını arayan ikincil bir antenle WIFI sinyallerini bulmak için mükemmel bir seçimdir.

UZAKTAN DİNLEME CİHAZLARI HANGİ FREKANSLARI KULLANIR ?

Gizli kayıt cihazları teknik olarak hemen hemen her frekansı kullanabilse de bazıları diğerlerinden daha yaygındır. Çoğu uzak dinleme cihazı, 10 MHz ile 8 GHz arasındaki bir frekansta çalışır. Bununla birlikte, doğru ekipman olmadan tespit edilmelerini önlemek için genellikle yerleşik savunma mekanizmalarına sahiptirler. Bu nedenle, bir casus böcek için hangi güç kaynağının kullanıldığına bağlı olarak frekans değişecektir. Bunu göz önünde bulundurarak, gizli kayıt cihazları tarafından kullanılan frekansların biraz ötesinde, geniş bir frekans aralığını tarayan böcek arama cihazları kullanmak önemlidir.

BÖCEK ARAMA CİHAZLARI HANGİ FREKANSLARI KULLANIR ?

Radyo frekansı böcek arama cihazları, Çok İşlevli böcek Dedektörümüz ve Gizli Kamera Bulucumuz gibi bazıları çok daha yüksek, 10 GHz’e kadar ulaşan UHF spektrumu aralığıyla birlikte algılama sunar . Bu aralık, uzaktan bile çok çeşitli frekansları algılamalarını sağlar. Aslında, çoğu böcek tespit cihazı, radyo frekansı sinyallerini 2 mt veya daha fazla mesafeden algılayabilir. Bununla birlikte, neyin şüpheli sinyaller üretip üretmediğini tam olarak belirleyebilmeniz için, test ettiğiniz şeyden 1 ila 2 mt bir mesafeden tarama yapmak her zaman en iyisidir. Bu dedektörler, hassas antenlere ve frekanslar algılandığında görülmesi kolay uyarılara dayanır. Kullanıcıyı görsel işaretler veya işitilebilir sesler aracılığıyla bir frekans algılama konusunda bilgilendirecekler; hatta bazı dedektörler, kullanıcıyı yakınlardaki bir böcek konusunda uyarmak için titreşebilir.

Radyo frekansı böcek arama cihazları ayrıca algılamaya yardımcı olmak için sinyal gücü göstergelerine ve benzersiz hassasiyet ayarlarına sahiptir. Bu, kullanıcının potansiyel bir gizli cihazın sinyal kaynağını izole etmeye yardımcı olmak için cihazının hassasiyetini özelleştirmesine olanak tanır. Frekans aralığı, birçok cihazın algılanabilir öğeler listesine dahil edilmesini sağlar. Telefon dinleme cihazları ndan gizli kameralara kadar, radyo frekansı böcek tarama araçları bunların yerini hızlı ve etkili bir şekilde bulabilir. Tespit edebildikleri frekans aralığı nedeniyle, bu cihazlar ne tür bir cihaz aradıklarını bilmeyen ancak mevcut olabileceğinden şüphelenen herkes için iyi bir seçenektir.

FREKANS İLE İLETİM YAPMAYAN GİZLİ KAMERALAR NASIL BULUNUR ?

Kablosuz gözetim harika bir araçtır, ancak her kamera başka bir yerden alınacak bir sinyal iletmez. Günümüzde pek çok cihaz mikro SD kartlara kayıt yapıyor ve yalnızca sahibinin, görüntüleri kendi zamanlarında incelemek için flash belleği cihazdan çıkarmasını gerektiriyor.

Radyo frekansı böcek tarama araçları, gizli bir cihazdan gelen frekansları tespit etmekle kalmaz, aynı zamanda bazı modeller, kamera lenslerini 30 metreye kadar uzağa yerleştirebilen özel kamera lensi bulucuları ile yayın yapmayan veya hatta hiç açılmamış bazı cihazları bile bulabilir. kameraların görüş alanı. LCD IR Dedektörlü Anti Spy Gizli Kamera Bulucu, gizli kablosuz cihazların yerini belirlemede son teknoloji bir avantaj olan gece görüş LED’lerini de bulabilir. Bunun gibi dedektörler kullanıcıların bakması için bir LED ışık anahtarına ve renkli vizöre sahip. Kullanıcı, mercekten geri dönen bir şey görürse, bu, gizli bir merceğin yerini gösterebilir. Herhangi bir açıdan bakıldığında, büyük olasılıkla bir LED ampuldür. Ancak yan yana hareket ettiğinizde yansıma kesiliyorsa, kameranın belirli bir görüş alanına sahip olması nedeniyle bir kamera merceği buluyor olabilirsiniz. Yaklaşın ve mümkünse söz konusu nesneyi alın ve daha yakından inceleyin.

BENİM İÇİN EN İYİ BÖCEK ARAMA CİHAZLARİ HANGİSİDİR ?

Gerçekten başka birinin sizi gözetlemek için kullanmasının mümkün olmasına bağlı olacak. Evinizde şüpheli bir şey arıyorsanız, bölgenizdeki tüm bibloları, aletleri ve mobilyaları kontrol etmeniz gerekecek, bu nedenle hem böcek temizleyici hem de böcek temizleyici olan bir cihaz almak harika bir seçenektir. bir gizli kamera lens bulucu , ancak özellikle belirli sinyal türlerini arayan bir cihaz, bölgedeki tüm olası parazit sinyallerinin bulunduğu bir apartman kompleksi için en iyisi olacaktır. Bazen, farklı özellikleri veya frekans alma aralıkları için cihazların bir kombinasyonunu elde etmek en iyisidir. Hangi cihazın sizin için en iyi şekilde çalışacağını belirleme konusunda yardım için, yetenekli ve bilgili destek personelimiz her zaman sorularınızı yanıtlamaya hazır ve isteklidir!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bahaddin TURGUT
Bahaddin TURGUT
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?