Bir Ayrılıktan Sonra Böcek Taramasına İhtiyaç Duymanızın Nedenleri

14
Bir Ayrılıktan Sonra Böcek Taramasına İhtiyaç Duymanızın Nedenleri

Son Güncelleme 31 Aralık 2022

Bir Ayrılıktan Sonra Böcek Taramasına İhtiyaç Duymanızın Nedenleri

Ayrılıklar zordur. Yakın bir kişisel ilişkiyi bitirmek sizi duygusal, fiziksel ve finansal olarak tüketebilir. Ve cep telefonları, akıllı cihazlar, evde Wi-Fi ve diğer modern bağlantılı cihazlar ortaya çıkmadan önce, bir ayrılıktan sonra hayatları ayırmak çok daha kolaydı. Şimdi, bağlantılı ilişki, bir ayrılıktan sonra karmaşık bir mahremiyet sorunu haline geliyor. Ve profesyonel bir böcek taraması, gizliliği ve varlıkları korumak için acil bir gereklilik haline gelir .

Bir evi, cep telefonu hesaplarını, banka hesaplarını, araçları, kamu hizmetlerini ve diğer hizmetleri paylaşmak, ilişki iyi gittiğinde sağduyulu olur. Ancak, ilişkideki kişilerden biri veya her ikisi de devam etme zamanının geldiğine karar verdiğinde, paylaşmak bir yükümlülük haline gelebilir. Ne yazık ki, yalnızca bir kişi ilişkiden ayrılmayı seçiyorsa, bu kişi, ayrılma kararı resmiyet kazanmadan çok önce diğer kişi hakkında bilgi toplamaya başlayabilir. Ve geride kalan kişinin kendisine karşı toplandığından haberi olmayabilir. Belki amaç sadakatsizliği kanıtlamak ya da partnerin çocukların velayetini almaması gerektiğini kanıtlamak mı? Belki de evlilik öncesi bir anlaşma veya birikmiş varlıklar nedeniyle önemli miktarda para söz konusudur? Belki bir davada ortaya çıkabilecek zarar verici bilgiler vardır veya iş kaybı söz konusudur?

Eski veya yakında eski olacak biri tarafından suçlanmanın sonuçları yıkıcı olabilir. Mahremiyetiniz ihlal edilebilir, itibarınız zedelenebilir, mali durumunuz mahvolabilir, bir çocuğun/çocukların velayeti elinizden alınabilir ve ilişkiye girdiğiniz veya ilişki sırasında biriktirdiğiniz daha fazla varlık, bir ilişki sona erdiğinde daha fazla kaybetmeniz gerekir.

Bir Ayrılıktan Sonra Dikkate Alınması Gereken Gizlilik Sorunları

Bir ayrılık sürecindeyseniz veya ilişkiniz yakın zamanda sona erdiyse, şunları göz önünde bulundurun:

Ev

ayrılıktan sonra böcek taraması

Ayrılıktan Sonra Böcek Taraması Gizli ses ve/veya video dinleme cihazları önemli miktarda değerli veya özel bilgi toplayabilir. Özellikle, (elektronik gizli dinleyiciye bilgi göndermek için bir ağ kullanan) Siber TSCM gizli dinleme cihazları, gizli dinleyiciye avantaj sağlar. Neden? Eski kişi, gizli dinleme cihazını ve toplanan bilgileri kurtarmak için eve gelme riskini almadan bilgileri alabilir.

Yakında eski sevgili olacak kişinin artık eve fiziksel erişimi olmaması, elektronik erişimi olmadığı anlamına gelmez. Profesyonel bir böcek taraması, bu elektronik dinleme cihazlarını algılar ve gizliliğinizi geri kazanmanıza yardımcı olur.

Cep telefonu

Çoğu insan gibiyseniz, cep telefonunuz genellikle herhangi bir zamanda 1-2 metreden daha uzakta değildir. Bu onu mükemmel dinleme cihazı yapar. Cep telefonunuzdaki casus yazılım/kötü amaçlı yazılım, kısa mesajlara, e-postalara, oturum açma kimlik bilgilerine, GPS koordinatlarına, sosyal medyaya, kamera ve/veya mikrofon erişimine vb. erişim sağlar. Ne yazık ki bu erişim, avukatınızla ayrıcalıklı yazışmaları, yeni banka bilgilerine erişimi ve diğer kişisel bilgileri içerebilir.

Bilgisayarlar, Dizüstü Bilgisayarlar, Tabletler

Bilgisayarınız, dizüstü bilgisayarınız ve/veya tabletiniz büyük olasılıkla önemli miktarda depolanmış eski ve daha yeni bilgileri barındırır. Bilgileri düzenli olarak silemezsiniz veya cihazı bir şifre, 2FA vb. ile koruyamazsınız. Cihazlarda saklanan bazı bilgiler hassas veya özel olabilir. Soru şu ki – eski sevgilinin bu bilgilere erişimi olsaydı, onunla ne kadar zarar verebilirdi?

Araç

Bir araca GPS takip cihazı takmak oldukça kolaydır. Ayrıca bir aracın içine veya üzerine elektronik dinleme cihazı yerleştirmek de oldukça kolaydır. Bazı GPS izleyicilerinin ayrıca video ve/veya ses kaydetme özelliği vardır. Araçlardan toplanabilecek bilgiler nedeniyle, araçlar genellikle bir ilişki kopuşunda hedef alınır. Ziyaret edilen yerler, mevcut konum, özel konuşmalar, gizli buluşmalar, yeni ortakların adresleri ve daha fazlası hakkında bilgiler yakalanabilir.

araç böcek taraması

Eski sevgilinizin nereye gittiğinizi, daha önce nerede olduğunuzu, şu anda nerede olduğunuzu bilmesini veya aracınızda yaptığınız özel görüşmelere erişmesini gerçekten istiyor musunuz?

Wifi

Diyelim ki Wi-fi’niz tehlikeye girerse, ona bağlı cihazlar da tehlikeye girebilir. Bazı evlerde bu, güvenliği ihlal edilmiş çok sayıda cihaz ve özel bilgilere çok sayıda erişim anlamına gelebilir. Ayrıca, eski sevgiliniz size veya çocuklarınıza cihazlar sağlıyorsa ve bu cihazlar wi-fi’nize bağlıysa, bu, erişim riskini daha da artırır.

Akıllı Ev ve Akıllı Cihazlar

akıllı ev sistemleri böcek taramsı

Siz ve eski sevgilinizin evinizde bir akıllı ev veya rastgele akıllı cihazlar varsa, eski sevgiliniz bu cihazlara ve/veya saklanan cihaz bilgilerine hâlâ erişebilir. İlişki bittikten sonra endişe nedir? Google Home ve Alexa gibi akıllı cihazlar her zaman dinliyor. Ayrıca, akıllı cihazlarda genellikle bilgileri bağlı hesaplara veya cihazlara gönderen ilişkili uygulamalar bulunur. Ve sadece bir akıllı termostatınız veya akıllı bir buzdolabınız olsa bile, eski sevgiliniz cihazları kontrol etme yeteneğine sahip olabilir.

Gizli Ağlar, Erişim Noktaları ve Cihazlar

Eski sevgiliniz bilgilerinizi toplama konusunda gizlilik istiyorsa, evinizde veya evinizin wi-fi menzili içindeki başka bir yerde kendi yönlendiricisini/wi-fi ağını veya başka bir erişim noktasını kurabilir. Neden? Çünkü, bu tür bir istismarı tespit edecek profesyonel donanıma sahip değilseniz, eski sevgili muhtemelen uzun süre koleksiyondan paçayı sıyıracaktır. Kendi ağınızı kontrol ederseniz, onların ağ(lar), erişim noktası(lar)ı ve cihaz(lar)ı görünmeyecek, ancak yine de gizliliğinizi ihlal edecek.

Bir Ayrılıktan Sonra Neden Profesyonel Bir Böcek Taramasına İhtiyacınız Var?

Bir ayrılıktan geçiyorsanız veya ilişkiniz yakın zamanda sona erdiyse ve henüz bir böcek taraması yaptırmadıysanız, şimdi profesyonel bir böcek taramasına ihtiyacınız var. Eski sevgilinizin veya yakında eski olacak kişinin kasıtlı olarak size karşı dava açma olasılığı yüksektir. Diğer bir olasılık da ağlar, uygulamalar ve/veya cihazlardaki paylaşım sorunları nedeniyle istemeden sürekli erişim sağlamış olmanızdır. Bir ayrılıktan sonra mahremiyetin geri kazanılması önemlidir. Evinizi, varlıklarınızı, çocuğunuzu vs. eski casuslardan korumanız da önemlidir. Tuttuğunuz böcek tarama şirketinin şunları kontrol ettiğinden emin olun: Wi-fi güvenliğinizi, gizli ağlar/erişim noktaları, siber TSCM cihazları ve cep telefonlarınızdaki, bilgisayarlarınızdaki vb. casus yazılım programları için. bir ilişki bittiğinde. İleriye dönük mahremiyetiniz buna bağlıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bahaddin TURGUT
Bahaddin TURGUT
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?