Böcekler Gizli Kamera Dinleme Cihazı

30
Böcekler Gizli Kamera Dinleme Cihazı

Son Güncelleme 11 Aralık 2022

BÖCEK NEDİR

Teknolojinin ilerlemesi ucuzlaması ve herkesin kolaylıkla ulaşabilmesi neticesinde artık isteyen herkes casus cihazlara sahip olarak dinleme, izleme yapabilmektedir. Örneğin bir kalem kamera piyasada 100-200 tl ye satılmaktadır ve satışı da serbesttir, normal bir dolma kalemden hiçbir farkı olmayan bu kalemle sizi ziyarete gelen kötü niyetli biri görüşmelerinizi kayıt eder ve hatta casus kalemi ofisinizde kalemliğinize bırakarak görüntü ve ses kaydınızı kolayca alır.

Hollywood filmlerinde görmeye alışık olduğumuz casus cihazlar hepsi bir hayal ürünüydü fakat günümüz teknolojisi hepsini gerçeğe dönüştü bahsettiğimiz kalem kamera bunların en amatörü. Sadece 1 tl boyutlarında olan ses kayıt cihazı günlerce hatta haftalarca ses kaydı yapar, veya uzaktaki bir noktaya sesi pürüzsüz şekilde aktarır.

Göz ile tespiti çok zordur, her yere yerleştirilir, masanızın altına, dolaplarınızın arkasına, asma tavanın içersine, yani evinizde veya ofisinizde her yerde. Piyasada satılan casus mouse, casus priz, casus kumanda, radyo, uydu alıcısı, duman detektörü ve çok daha fazlası.

Bu tip cihazlar GSM veya Wifi tabanlıdır ve sınırsız dinleme yada izleme özelliğine sahiptir. Düşünün kim evinde yada ofisinde 3lü prizin yada bilgisayar faresinin aynı marka modelde casus olanıyla değiştirildiğini fark eder. Her şey aynı yalnızca içerisinde çok küçük boyutlarda GSM dinleme cihazı yerleştirilmiştir. Enerjisini bağlı olduğu yerden alarak sınırsız şekilde dinleme yapar. Unutmayın teknoloji çok hızla ilerliyor ve biz buna ayak uydurmak zorundayız.

Kayıt Cihazları

Ortamdan elde ettiği görüntü ve sesi hafızasına kayıt yapan cihazlardır, dinleme cihazını yerleştiren kişi verilere erişmek için mutlaka kayıt cihazına belirli peryotlarda ulaşması gerekir. Casus kayıt cihazları bataryalı veya enerji beslemeli olabilir, bataryası olması durumunda boyutuna göre 10 saat ila birkaç hafta aralığında kayıt yapabilir fakat enerji alabileceği bir noktaya yerleştirilirse hafızası dolana kadar aylarca kayıt yapabilir. Görünümleri oldukça doğal olabilir bir kalem, anahtarlık ta olabilir mevcut elektronik cihazlarınızın içerisine yerleştirilmişte olabilir

RF Kablosuz Böcekler Uzakatan Dinleme İzleme

Ortamdan elde ettiği görüntü ve sesi kablosuz olarak frekans yoluyla aktaran cihazlardır. UHF-VHF, GSM, Wireless, Bluetoot frekanslarındadır yani ortama yerleştirilen böceğin üzerinde bir sim kart vardır ve mevcut cep telefonu şebekesi üzerinden dinleyiciye veri aktarımı yapar. Ortamda bulunan wireless internet bağlantısı üzerinden görüntü ve ses aktarımı yapar. Msafe sınırı olmaksızın dünyanın herhangi bir noktasından dinleme yapılabili. Yerleştirildiği ortama göre çalışma süresi vardır eğer enerji beslemesi olan bir noktaya yerleştirilirse sınırsız sürede dinleme yapılır.

Çeşitli Dinleme Cihazları Gizli Kameralar Ortam Dinleme Böcekleri

Gizli Kamera, Dinleme Cihazı, Ortam Dinleme, Casus böcek, Kablosuz Kamera, Kalem Kamera, Böcek Kamera, GSM Dinleme, Rf Dinleme Cihazı, Priz Kamera, Wifi Casus Kamera

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bahaddin TURGUT
Bahaddin TURGUT
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?