Arabada GPS İzleyici Nasıl Bulunur ?

11
Arabada GPS İzleyici Nasıl Bulunur ?

Son Güncelleme 21 Aralık 2022

ARACINIZDA BİR TAKİP CİHAZINI NASIL BULURSUNUZ

Arabada GPS izleyici nasıl bulunur merak ediyorsunuz? Veya aracınızda gizli bir GPS izleyici bulursanız ne yapmalısınız? GPS takip cihazları hakkında her şeyi ve hareketlerinizi takip etmek için bu küçük cihazları arabanıza sakladığınızda nasıl bulacağınızı öğrenin.

Hiç izleniyormuşsunuz gibi ürkütücü bir duyguya kapıldınız mı? Belki de köhne bir otelde ya da bir günlük kiralık bir ev’de kaldınız ve burada aynalara güvenmemeniz gerektiğine dair garip bir içgüdüsel duyguya kapıldınız. Ya da belki birisi hareketlerinizi tam olarak takip etmesi için arabanıza bir GPS takip cihazı yerleştirmesinin ne kadar kolay olabileceğini duymuşsunuzdur ve şimdi çılgın eski sevgiliniz hakkında paranoyaksınız!

Gerçek şu ki, casusluk ve güvenlik teknolojisi, kişisel mülkiyetimizi korumamıza, suçu caydırmamıza ve kötü insanları iyi yerlerden uzak tutmamıza izin vererek, toplumun daha büyük yararı için kullanılabilir. Örneğin, taksi şirketleri genellikle araçlarını takip etmek, sürücülerinin güvenliğini sağlamak ve araçlarından herhangi birinin çalınması durumunda hırsızlıktan kurtulma şansı sağlamak için takip cihazları kullanır.

Bununla birlikte, yanlış ellerde, insanlar izleyicileri ve casusluk teknolojilerini daha hain amaçlar için de kullanabilirler. Bu nedenle, birinin GPS izleyici kullanarak konumunuzu izlediğinden hâlâ şüpheleniyorsanız, bu makale kesinlikle sizin için! Aşağıda, GPS izleme cihazları hakkında bilinmesi gereken her şeye ve hatta arabanızda gizli bir GPS cihazını nasıl arayacağınıza bakıyoruz.

GPS TAKİP CİHAZLARI NASIL ÇALIŞIR?

Kablolu GPS İzleyici Örneği

Cep telefonunuzun mevcut konumunu gerçek zamanlı olarak takip etmek için GPS teknolojisini kullandığı iyi bilinen bir gerçektir. Ancak cep telefonunuzun bunu gerçekleştirmek için gökyüzündeki uydularla iletişim kurduğunu biliyor muydunuz? Bugün, Dünya’nın yörüngesinde 3.000’den fazla aktif yapay uydu var.

Bu uydular, uzay gözlemi, TV ve radyo frekanslarının yayınlanması ve uçaklar için uçuş içi haberleşmeye izin verilmesi gibi birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Ve dünyanın sabit hatların ulaşmadığı birçok kırsal kesiminde, bölgede yaşayan insanlar için genellikle birincil telefon iletişim kaynağı uydulardır.

Hepsinden öte, uydular ayrıca hücresel ağlar, cep telefonu kuleleri ve tabii ki GPS izleme cihazları için birincil zamanlama kaynağıdır.. GPS izleme cihazları, küresel konumlandırma sisteminin bir parçası olarak yörüngedeki üç veya daha fazla uydu ile iletişim kurar. Trilaterasyon olarak bilinen bir işlemi kullanan bir GPS izleme cihazı, enlem ve boylamına dayalı olarak yerel saati, yüksekliği ve konumu belirlemek için yakındaki üç uydudan olan mesafesini ölçebilir.

Bir izleme cihazı, büyük olasılıkla telefonunuzda bulunan Google Haritalar uygulaması gibi diğer konum haritalama teknolojileriyle birleştirildiğinde, nerede olursanız olun, herhangi bir zamanda konumunuzu sürekli olarak izleyebilir ve birkaç metrelik bir doğrulukla hareketlerinizi takip edebilir.

ARABADA GPS İZLEYİCİ NASIL BULUNUR

Birinin aracınıza gizli bir GPS izleme cihazı yerleştirdiğine dair bir önseziye sahip olmak bir şeydir, ancak bir GPS takip cihazı bulmak tamamen farklı bir hikaye! Takipçinizin ne kadar kurnaz olduğuna bağlı olarak, bir araçta görülmeyecek gizli bir izleme cihazının yerleştirilebileceği yüzlerce yer vardır. Neyse ki, çoğu zaman insanlar bir izleyiciyi aracınızın içine veya dışına gizlemek için bu kadar zahmete girmezler.

Bu nedenle, biri arabanızı dinlemişse, muhtemelen cihazı sürücü tarafının veya yolcu tarafı koltuğunun altı veya yolcu kapısının altı veya gösterge panelinin veya OBD’nin içi gibi birkaç ortak noktada bulabilirsiniz. Ön koltukların arkasındaki ve arka koltukların arasındaki koltuk ceplerini kontrol ettiğinizden emin olun. Ancak, sizi takip etmeye çalışan kişi, cihazını gizleme konusunda kurnazlık yaptıysa, onu bulmanıza yardımcı olması için profesyonel araçlara güvenmeniz gerekebilir.

Böcek Arama GPS Sinyal Tespit Cihazı Kullanın

Bir elektronik böcek dedektörü kullanmak, gizli aygıtları ararken kolayca en iyi ve en etkili yöntemdir. Arabanızı bir elektronik böcek tespit cihazı ile tarayarak, cihaz nereye gizlenmiş olursa olsun, herhangi bir aktif GPS cihazının aracın içinden bir radyo frekansı yayıp yaymadığını tespit edebileceksiniz.

Takipçiniz bir izleyiciyi bulamayacağınız bir yere gizlemek için aracınızı parçalara ayıracak kadar uzun yol kat etmiş olsa bile, Profesyonel GPS Dedektörü gizli bir izleme cihazını hızlı bir şekilde tanımlayabilir. Özellikle 2G/4G ve 3G modları ile gerçek zamanlı GPS cihazları tarafından normalde kullanılan belirli radyo frekansı iletim bantlarını arar.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir şey, pasif GPS izleyicileridir. Bu GPS cihazları herhangi bir sinyal göndermez, bunun yerine kullanıcının izleyiciyi almasını ve bilgileri gözden geçirmek için bir bilgisayara bağlamasını gerektirir. Profesyonel GPS Dedektörü için özel bir ataşman ile, özellikle pasif bir GPS izleyici veya gerçek zamanlı bir izleme modeli aramayacaksınız; bunun yerine manyetik alanlar arıyorsunuz! Pille çalışan GPS cihazları , bir aracın alt tarafına yapışabilmeleri için tipik olarak hava koşullarına dayanıklı manyetik bir kılıfla satılır. Bir izleyicinin aracınızın altında, tamponların içinde veya bir tekerlek yuvasında nereye yerleştirilebileceğini belirlemek için mıknatıs sensörünü kullanın.

PROFESYONEL YARDIM ALIN

Birisi hareketlerinizi bir GPS izleyiciyle takip ediyorsa, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda profesyonel yardım ve rehberlik almanın zamanı gelmiş olabilir. Bazı durumlarda, sizi kimin izlemeye çalıştığını biliyorsanız, bir avukatla, yerel kolluk kuvvetleriyle veya bir özel güvenlik uzmanıyla konuşmak isteyebilirsiniz.

Ancak aracınızda veya başka bir yerde gizli bir GPS takip cihazı bulduysanız ve onu oraya kimin koyduğuna dair hiçbir fikriniz yoksa yerel kolluk kuvvetleri, bu cihazla ilişkili benzersiz IMEI numarasını kullanarak takip cihazının kime ait olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir. İzleyici, bir kez düzgün bir şekilde araştırıldığında, cihazı kimin ürettiğini, kime sattığını ve mağazanın da kime sattığını ortaya çıkarmalıdır. Çoğu zaman bu kayıtları almak için bir mahkeme celbi gereklidir.

Her iki durumda da, bir GPS izleyici bulduysanız, bu ciddi bir mahremiyet ihlali anlamına gelir ve cihazı aracınıza kim yerleştirdiyse, eylemlerinden dolayı ciddi yasal sonuçlarla karşılaşabilir.

GİZLİ GPS İZLEYİCİ NEREDE BULUNUR: ARAÇ DIŞINDA

Arabada GPS İzleyici Nasıl Bulunur

Hem aktif hem de pasif izleyicileri aracınızın herhangi bir yerine kolayca gizleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, birinin sizi izlemek için gizli bir cihaz yerleştirebileceği düzinelerce saklanma noktası var.

İşleri basitleştirmek için, gizli aygıt aramanızı önce dışarıya, sonra içeriye ayırmalısınız. Çoğu durumda, bir takipçi aracınızın içine erişemez. Bu nedenle, gizli GPS izleyicileri genellikle bir aracın dışına, genellikle tekerlek yuvalarından birinin altına veya içine yerleştirilir.

BU NOKTALARI KONTROL EDEREK BAŞLAYIN

Ellerinizin ve dizlerinizin üzerine çökün ve aracınızın alt tarafının iç kenarını yoklayın. Mıknatıslı, hava koşullarına dayanıklı bir pelikan kasası gibi, yerinde olmayan görünen veya hissedilen her şey için gözünüzü dört açın . Bir kol mesafesinde bir şey bulamazsanız, hem ön hem de arka tekerlek yuvalarının içini ve tamponlarınızı şüpheli herhangi bir şey için kontrol edin.

GPS takip cihazlarının yerleştirilebileceği diğer birkaç genel konum, benzin deposu kapağınızın içi, jant kapaklarınızın altı, arka plakanızın yanı, arabanın ön ve arka tamponları boyuncadır (özellikle minibüslerde veya SUV’larda genellikle bir kol veya mandal bulunur) kapıyı açmak için), ön ızgaranın içinde veya radyatörün arkasında veya kaputun altında.

Bir kamyon şoförü veya daha büyük bir SUV tipi araç kullanıyorsanız, aracın arkasının altında bir GPS cihazını gizlemek için mükemmel bir yer oluşturan yedek bir lastiğiniz de olabilir. Doğal olarak, birçok farklı marka ve modelde araç vardır ve bunların hepsinde gizli GPS izleyicilerinin gizlenebileceği başka yerler olacaktır. Artı, onu arabanıza kim yerleştirdiyse, muhtemelen cihazını olabildiğince gizlemek için elinden gelenin en iyisini yapmış olacak.

Bu nedenle, arabanızda sık sık bakmadığınız yerleri düşünmek ve kontrol etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Ve büyük olasılıkla gizli bir takip cihazı bulacağınız yer burasıdır. Hiçbir şey bulamıyorsanız, ancak yine de aracınızda bir izleyici olabileceğinden eminseniz, yerel bir tamirhaneye ulaşabilirsiniz. Bazıları aracınızın altına bakmak için küçük bir ücret talep edebilir, ancak aracı kaldırmak, teknisyenin araçta bir şeyin olması veya olmaması gerektiğini hızlı bir şekilde belirlemesine olanak tanır.

GİZLİ GPS TAKİPÇİLERİ NEREDE BULUNUR: İÇ MEKAN

Bugün, en son teknolojiye sahip GPS takip cihazlarından bazıları parmağınızın ucu kadar küçük veya birkaç santimetrelik küçük bir kutu olabilir; .

Gizli bir cihazı aramak için arabanızın önünden başlamanızı ve ardından arkaya doğru ilerlemenizi tavsiye ederim. Özellikle aracınızın altında bir yerde bir veri bağlantı noktası veya ODB varsa, kontrol panelinizin direksiyon simidinin yanında ve altında kontrol edin.

Ardından, sürücü ve yolcu koltuklarının etrafındaki her yeri, güneşliklerin içini veya diğer saklama bölmelerini tarayın ve ardından kapsamlı bir inceleme için arka koltuk alanına gidin. Hiç şüphe yok ki gizli bir GPS takip cihazı arabanızın önüne veya arkasına yerleştirilebilir.

Ancak takipçiniz bu konuda akıllı olsaydı, muhtemelen cihazı arabanın yolcu tarafı veya bagaj gibi sık bakmadığınız bir yere, muhtemelen yedek lastiğinizin veya herhangi bir ayrılabilir panelin altına saklamaya çalışırdı. Araçlarınızın krikosunu tutan.

İzleyicilerin küçük olabileceğini unutmayın, bu nedenle hava kanallarını, herhangi bir iç aydınlatma kapağının altını, koltukların altını, koltuk minderlerinin arasını, kapıların çevresini, torpido gözünü ve daha azını kontrol etmek isteyebilirsiniz. aklınıza gelebilecek bariz yerler. Yine, bir böcek arama cihazı kullanmak , bu izleyicileri bulmayı manuel olarak aramaya göre çok daha kolay ve daha az zaman alıcı hale getirebilir.

GİZLİ BİR GPS İZLEYİCİ BULDUĞUNUZDA NE YAPMALISINIZ

Takip edildiğinizden şüpheleniyorsanız, yardım için bir avukata veya yerel kolluk kuvvetlerine başvurabilirsiniz. Bazı durumlarda, casus uzmanı, cihazın kime ait olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir.

Bulduğunuz cihazın üzerinde herhangi bir tanımlayıcı bilgi varsa, herhangi bir şey öğrenip öğrenemeyeceğinizi görmek için üretici hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ancak, çoğunlukla, cihazın sizi daha fazla izlemesini önlemek için, bazı ünitelerde açma-kapama özelliği olmadığından, cihazı arabanızdan çıkarmanız ve ya kapatarak ya da pili çıkararak devre dışı bırakmanız gerekir. .

GPS TAKİP CİHAZI NASIL ÇIKARILIR

İster elektronik bir böcek dedektörü kullanmış olun, ister çıplak ellerinizle gizli bir izleyici bulmuş olun, hareketlerinizi izlemesini durdurmak için onu mümkün olan en kısa sürede aracınızdan çıkarmak isteyeceksiniz.

Bununla birlikte, bazıları aracınızın veri bağlantı noktasına veya elektrik sistemine kabloyla bağlanmış olabilecek birçok farklı türde aktif izleyici ve pasif GPS cihazı vardır. Bu durumda, cihazın fişini çekemezseniz, onu arabanıza bağlayan tüm kabloları kesmeniz gerekebilir ve aracınızdaki önemli hiçbir şeye zarar vermemek için yerel tamirhaneye götürmenizi tavsiye ederiz.

Bununla birlikte, çoğu durumda izleyici, bant veya mıknatıs gibi bir yapışkan kullanılarak aracınızda tutulacaktır, ikincisi en yaygın olanıdır. Her iki durumda da, izleyiciyi yerinde tutan herhangi bir şeyi çıkarın, çıkarın ve ardından pili devre dışı bırakın ve arabada gps izleyici nasıl bulunur daha fazla rehberlik için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bahaddin TURGUT
Bahaddin TURGUT
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?