Evde Dinleme Cihazı Nasıl Anlaşılır ?

16
Evde Dinleme Cihazı Nasıl Anlaşılır ?

Son Güncelleme 13 Aralık 2022

Evde Dinleme Cihazı Nasıl Anlaşılır, Evinizin her yerine gizlenmiş dinleme cihazlarıyla ilgili endişeleriniz mi var? Dinlendiğinizden şüpheleniyorsanız, profesyonel bir servis tutmadan gizli kameraları ve mikrofonları tespit etmenin yolları vardır. Son taramanız sırasında evinizde herhangi bir böcek bulup bulmadığınıza bakılmaksızın, etkili bir taramanın düzenli olarak yapılan bir tarama olduğunu unutmayın.

Gözlerinizi ve Kulaklarınızı Kullanın

Gizli dinleme cihazları veya kameralar çeşitli şekil ve boyutlarda gelir, bu nedenle çevrenizi dikkatlice inceleyerek başlayın. Başlangıçta evinizi dinleme cihazları için taradığınızda, yeni veya yerinde olmayan bir şey olup olmadığını kontrol edin. Ellerinizle ve bir el feneriyle, görünmeyen kenarlar ve alt taraf da dahil olmak üzere her mobilya parçasını titizlikle inceleyin. Evinizdeki her dekoratif obje, resim çerçevesi ve yastığınıza aynı özeni gösterin.

Evinizde dolaşarak duvarlarda veya tavanlarda boya solması veya küçük yamalar ve ayrıca süpürgelikler veya eşiklerde az miktarda beyaz toz olup olmadığını kontrol edin. Ardından, tüm kapı kilitlerini test edin, tipik çalışma hislerini ve işlevlerini kontrol edin. Ayrıca, evinizi dinleme cihazları için ararken sökmeniz/çıkarmanız gereken çok sayıda öğe vardır, örneğin:

evde gizli kamera nasıl anlaşılır

Elektrik anahtar ve duvar prizleri

Duman dedektörleri

Duvar ve tavan armatürleri

Saatler

Lambalar

Ardından, dinlemeniz gerekir. Eviniz boş olana kadar ve dışarıda minimum trafik gürültüsü olana kadar bekleyin, ardından buzdolabınızdan bilgisayarınıza tüm elektrikli aletleri kapatın. Dinlemek. Her odaya girin ve hareketsiz durun. Hafif vızıltı sesleri veya bip sesleri duyarsanız, onları takip edin.

Dinleme Cihazları Güç Gerektirir

Tüm böceklerin bir güç kaynağına ihtiyacı vardır ve piller çok uzun süre dayanmaz. Herhangi bir gizli dinleme cihazının sabit ve güvenilir bir güç kaynağı kullanması çok muhtemeldir, bu nedenle evinizdeki tüm görünür kabloları ve USB kablolarını kontrol edin. Ardından, bağlı tüm cihazları inceleyerek ve tanıdık olmayanları işaretleyin.

Yönlendiricinizi (modem) Kontrol Edin.

Evinizi Dinleyen kişi, gizli kamera ya da dinleme cihazını ayrı bir kaynağa bağlamış olabileceğinden, evinizin yakınında güçlü bir sinyale sahip yeni erişim noktaları veya Wi-Fi ağları olup olmadığını kontrol edin.

Birkaç Dinleme Cihazı Dedektörü Kullanın

İlk incelemenizden sonra, evinizdeki böcekleri tespit etmek için tasarlanmış tarayıcılar satın alabilirsiniz. Ancak birçok Gizli kameranın tarayıcıları alt edecek teknolojiyle donatıldığını unutmayın, bu nedenle kapsamlı bir iş yapmak için birkaç tane satın almanız gerekecek.

Bir frekans detektörü vericileri tarayabilir. Akıllı telefonlar ve yönlendiriciler dahil tüm kablosuz cihazları kapatın, ardından böcek arama cihazını evinizde yavaşça ve dikkatlice hareket ettirin. Radyo sinyali yayınlayan her şey bulunacaktır. Hata algılayıcıya bağlı olarak, ya görsel bir etkinlik grafiği görürsünüz ya da dinleme cihazına yaklaştıkça artan bir ses duyarsınız.

Doğrusal olmayan bir bağlantı detektörü, yarı iletken elektronikleri bulmanıza yardımcı olabilir; ancak, bu dedektörlerin ne bulduğunu dikkatlice kontrol edin çünkü duvardaki çivi gibi “güvenli” öğeler yanlış pozitif oluşturabilir. Gizli kameraları ve mikrofonları tespit etmek için ayrıntılı bir tarama yapmak istiyorsanız, lazer ışını ve mikrodalga iletim kurulumlarını tespit etmek için bir radyo frekansı tarayıcı satın alın.

Evde dinleme cihazı nasıl anlaşılır başlıklı yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalıştık daha fazla bilgi için veya profesyonel bir hizmet almak için aşağıdaki bağlantılardan bize ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bahaddin TURGUT
Bahaddin TURGUT
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?