Araç Dinleme Cihazı Nereye Takılır, Nasıl Tespit Edilir

13
Araç Dinleme Cihazı Nereye Takılır, Nasıl Tespit Edilir

Son Güncelleme 13 Aralık 2022


Araç Dinleme Cihazı Nereye Takılır

Arabanıza bir izleme cihazı yerleştirildiğinden şüpheleniyor musunuz? EVET ise, işte arabanızdaki bir GPS izleme veya dinleme cihazını algılamanın 7 garantili yolu. Gizli araç takip cihazları, bir aracın yerini gerçek zamanlı olarak takip etmek için hücresel ağlara ek olarak küresel konumlandırma sistemine (GPS) dayanan küçük cihazlardır.

Tüm GPS cihazları gizlenecek şekilde tasarlanmasa da birçoğunun boyutu küçüktür ve ayırt etmeyen gözler tarafından fark edilmeyebilir. Aslında, bu cihazların çoğu bir kibrit kutusundan küçüktür. Hemen hemen tüm teknolojik icatlar gibi, GPS takip cihazları da iyi ve kötü amaçlar için kullanılabilir.

Araçlara Takip Cihazları Neden Takılır?

Kıskanç bir partneriniz veya aşırı kontrolcü bir ebeveyniniz varsa, sizi takip etmek veya birkaç telefon görüşmesi yapmak zorunda kalmadan nerede olduğunuzu takip edebilirler.

Araç sahiplerinin bir tür araç takip sistemi kullanmak isteyebilecekleri çeşitli nedenlerde olabilir.

Filo şirketleri, şirket araçlarını bulmak için GPS izleme cihazlarını kullanır
Taksi şirketleri, taksi çalışmalarını kontrol etmek için takip cihazları kullanıyor
Şüpheli eşler, sevgililerinin yerini belirlemek için izleyicileri kullanır veya ebeveynler çocuklarını takip etmek için bunu kullanabilir.
Nereye park ettiğinizi bulmanıza yardımcı olmak
Hırsızlık kurtarma
Bir şirkete sahipsiniz.
Önemli, sorumlu veya gizli bir işiniz var.
Bir bilim adamı, politikacı, gazeteci, tanık, avukat, yargıç, polis memuru veya yerel hükümet görevlisisiniz.
Boşanıyorsun.
Çocuklarınızın tek başına velayetini talep ediyorsunuz.
Şüpheli bir aktivistsiniz
Arkadaşınız, komşunuz veya akrabanız şüphe altında.
Yakın zamanda önemli bir sigorta talebinde bulundunuz.
Çok zenginsiniz veya değerli bir şeye sahipsiniz.
Birisi kişisel bilgilerinize erişir veya bunları ele geçirirse sizden fidye parası alabileceğine inanıyor.
Arabanızın herhangi bir yerine yerleştirilen GPS takip cihazı ile bir başkası hareketlerinizi kolayca takip edebilir.

Ancak bu, başka birinin hareketinizi bir GPS cihazıyla izleyemeyeceği anlamına gelmez. Başka birinin hareketlerinizi takip ediyor olabileceğinden endişeleniyorsanız, bunu kolayca öğrenmenin yolları vardır. Burada, arabanıza gizlenmiş bir GPS izleyiciyi nasıl tespit edebileceğinizi açıklayacağım:

GPS Takip Cihazlarının Nasıl Çalıştığını Anlamak

İlk olarak, bir GPS izleme cihazının kusursuz çalışması için gökyüzünü “görmesi” gerekeceğini aklınızda bulundurmalısınız. GPS sinyalleri çok kalın olmayan plastik malzemelerin içinden geçebilse de, metalden zor geçer. Bu nedenle, cihazın kendisini koruyacak ve yine de yukarıdaki uydularla oldukça doğrudan bir iletişim yolu sağlayacak bir konuma yerleştirilmesi gerekir.

Tüm araç GPS takip cihazları aktif ve pasif olarak kategorize edilebilir. Aktif izleyiciler, konumu belirlemek ve bu konumu bir hücresel bağlantı aracılığıyla iletmek için GPS kullanırken, pasif izleyiciler konum verilerini kaydedip depolar.

Aktif GPS izleme cihazları, konumu hakkında gerçek zamanlı veriler iletir. Ünite, cep telefonu gibi çalışan ve ünite hareket halindeyken veya bazı durumlarda, örneğin dakikada bir gibi belirli aralıklarla veri ileten bir cihaza sahiptir. Bazıları güç kaynağı için araca fiziksel olarak bağlanabilirken, çoğu pille çalışır.

Pille çalışan izleme cihazlarında genellikle izleyicinin ne zaman hareket halinde olduğunu belirleyen ve o anda güç ve sinyal iletimini başlatan, ardından birkaç dakika hareket etmediğinde kapanan bir sensör bulunur. İzleme verileri internete bağlı bir bilgisayara veya bir akıllı telefona gönderilebilir, bu da onu oldukça kullanışlı hale getirir.

Araç dinleme cihazı nereye takılır nasıl tespit edilir daha detaylı bilgi için veya profesyonel böcek arama hizmeti için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bahaddin TURGUT
Bahaddin TURGUT
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?